izmir escort bayan

MASK-KARA TİYATROSU
3.7/5 rating 7 votes

MASK-KARA TİYATROSU

Mask-Kara Tiyatrosu 1994 bu yana her yıl muhtelif sahnelerde perdelerini açmış oyunlarını düzenli olarak sergilemiştir.

2007'de çok eski harabe bir yeri alıp, tadilatını gerçekleştirmiş ülkemiz tiyatrosuna 240 koltuklu yepyeni bir profesyonel sahne kazandırmıştır.

Ticari ünvanını çok amaçlı olması düşünülerek; Nazif USLU, Nurhan USLU tarafından Su Gösteri Sanatları YAY. ORG. HİZ. LTD. ŞTİ. olarak belirlenmiş ve Mask-Kara Tiyatrosu'nun adını baki tutarak, şirketin adını yenilemiştir.

Tüm bunların dışında 2007 Kasım ayında Tiyatro Gazetesini çıkarmaya başlamıştır. Aylık Tablot boy olarak çıkan Tiyatro Gazetesi, tiyatro camiasına hizmet etmeye devam edecektir.

Tüm bu çalışmaları sürdüren, sahneyi açmak için "Bir bilet al bir koltuk tamir ettir" kampanyaları düzenlemiş basında ve kamuoyunda büyük yankılar uyandırmıştır.

TARİHÇEMİZ

Mask-Kara tiyatrosu'nun ilk kurucu üyeleri;

  • Nazif USLU,
  • Cengiz Çakıcı,
  • Gökhan Bulut ve
  • Gülşah KIRAY

dır.

8 Ekim 1994'de kurulan Mask-kara Tiyatrosu kuruluşundan bu yana; yaklaşık 10'u çocuk oyunu olmak üzere, toplam 27 oyun sahneye koymuştur. Oyunlarını İstanbul'da muhtelif sahnelerde sergilemiş ve Anadolu illerine yoğun turneler gerçekleştirmiştir. Adana Altın Koza ve Antalya Altın Portakal Film Festivallerinde gösteriler yapmış, Uluslararası Akdeniz Tiyatro Festivaline ve dört kez de Ankara Uluslararası Tiyatro Festivaline katılmıştır. Tiyatromuz genellikle yerli oyun yazarlarının oyunlarını sergilemeye özen göstermiştir.

Mask-kara Tiyatrosu kurulduğundan bu yana çok farklı bir tiyatral anlayış sergiliyor.

  • Mask-kara Tiyatrosu olarak; Eleştiriyi sahneye sıkıştırmak değil, estetik değerlerin sahneye aktarılmasını istemektir çabamız.

Cilalı imajlar dünyasında şeffaf bir sahneyi değil, gerçekliğin dayanılmaz ağırlığında kotarılan ve bir o kadar da hayatı "ti" ye alan genişlikte seyircisiyle buluşmaktır isteğimiz. Sahnenin kimseye "miras" kalmadığını bilmek, aynı zamanda ustalara saygı duymak, geçmiş ile bugünün ve yarının bilinmesidir amacımız.

Kolayı başarmanın ilkesizliğine karşı durmak ve bir derviş sabrıyla yaklaşmak başarıya ve bilmek başarı eğer bir kazanımsa